logo-white

Názor klienta: Jak byla spokojená studentka Iva?

Taky vždycky přemýšlíte, co s volnými čtyřmi měsíci na vysoké škole? Právě to byl důvod, proč jsem se rozhodla jet za prací do Londýna. Samozřejmě zlepšení cizího jazyka, nové zkušenosti, noví kamarádi a známosti tvoří velkou přidanou hodnotu celého tohoto zážitku.

Pro mnohé z vás je to určitě něco nemyslitelného a napadají vás otázky typu „Jak si najdu v Londýně práci?“, „Co když nebudu rozumět britskému přízvuku, co když se nedomluvím?“, „Jak najdu ubytování?“, „Potřebuji nějaké povolení k práci?“. Všechny tyhle otázky mě samosebou napadaly taky. Ale potom jsem prostřednictvím Facebooku narazila na skupinu mladých lidí, víceméně jsem se s nimi ztotožnila, jelikož je to tým kamarádů v přibližně stejné věkové skupině jako jsem já. Všimla jsem si jich na základě inzerátu, kde stálo „Práce v Londýně, neváhej a pojeď!“. A tak jsem si říkala, vlastně proč ne? Samozřejmě člověk je zpočátku trošku skeptický, ale po pár telefonátech jsem poznala, že jsou to strašně fajn lidi a že se na ně mohu stoprocentně spolehnout. To prostě tak nějak poznáte, když to s vámi člověk myslí dobře .

 

No a už za dva týdny jsme podepisovali smlouvu. Celkově je zařízení práce v zahraničí prostřednictvím agentury něco, co vám ulehčí neuvěřitelně moc času a energie. Konkrétně u týmu z Wanderclub bylo i vidět, že si tím sami prošli a vědí, co říkají. Dokázali pomoci v jakékoliv situaci, vždycky mi odpovídali velice rychle, a tak si okamžitě získali mou důvěru.

 

Ptáte se, jak probíhalo vše na místě? Ještě před odjezdem jsem si musela obvolat a zařídit osobní pohovor v Job Centre, což si lze představit něco jako český úřad práce nebo něco takového. Je nutné si domluvit pohovor, který jsem měla sjednaný asi na třetí den po příletu. Rovněž mě první týden po příletu čekalo školení v gastronomii, kde jsem byla přiřazena do týmu, který měl na starosti hotelové akce v luxusních hotelech napříč celým Londýnem. Což je pro milovníka hotelnictví, jako jsem já, naprostá výhra . Celkově šlo všechno jako po másle. SIMku jsem dostala ještě v Praze před odletem a bankovní účet jsem si zřídila velice jednoduše a během jednoho týdne jsem měla kartu doma. Veškerý proces byl tedy s pomocí Karla a spol. z Wanderclubu hodně zjednodušený, přece jenom jsem měla vždy někoho, na koho jsem se mohla obrátit. Zhruba tedy po týdnu po příletu jsem začala pracovat.

 

Asi vás také zajímá ubytování. To jsem také měla zajištěné přes agenturu Wanderclub a vybrala jsem si z důvodu ceny sdílený pokoj, kde jsem bydlela s holčinou z Brna (Barčou – tímto tě zdravím ). Díky bohu jsme si sedly, všechno bylo super, baráček byl moc hezký a útulný. Celkově nás tam bydlelo asi 10, jednalo se o třípatrový dům a na každé patro byla jedna koupelna, tudíž jsme se o ni nemuseli nikdy handrkovat. Na domě bydleli víceméně pouze Češi a Slováci a jedna Němka. Dům se nacházel v pěší vzdálenosti na zastávku druhé zóny metra (Stratford), takže dostupnost skvělá. Za cca 40 minut maximálně jsem byla v práci, což je v Londýně běžné, všichni si asi dovedeme představit, jak obrovský Londýn je. Ale to je na tom právě to nové a jedinečné.

Díky Wanderclub jsem měla možnost pracovat v nejlepších hotelech na světě, poznala jsem nespočet lidí a získala skvělé kontakty. Celkový proces od první zprávy po messengeru proběhl naprosto bez problému a ze srdce doporučuji každému jednomu z vás, kdo o tom alespoň uvažuje, jděte do toho! Kdy jindy, když ne teď?

Iva Kmošková, 9. ledna 2020

 

Pokud zvažuješ práci v Anglii, rádi Ti pomůžeme, jako Ivě. Pro více informací mrkni na naši nabídku práce v zahraničí.