logo-white

5 insta míst, která v reálu vypadají úplně jinak než na fotkách

Na Instagramu vypadá všechno lépe. Až si tedy budeš příště prohlížet nějaký cestovatelský profil plný nádherných fotek a snových destinací, vzpomeň si na to, že ne každé místo je ve skutečnosti takové, jak se tváří na internetu. Dnes přinášíme seznam pěti oblíbených instagramových destinací, které na fotkách působí idylicky, pokud tam ale vyrazíš na výlet, realita tě může často zklamat.

 

1) Brána do nebes, Bali

Nejlepší kouzelnický trik je ten, o kterém nevíme, že je to trik. To platí i o magickém místě Gates of Heaven, které se nachází na Bali. Místní chrámový areál znají pod názvem Pura Luhur Lempuyang. Právě díky dokonalým instagramovým fotkám se toto místo stalo hotovu turistickou atrakcí. Kvůli pořízení jediné fotky se na bránu do nebe čekají nekonečné fronty. Jenomže to, co se jeví jako dokonalá fotogenická brána, je ve skutečnosti jedna velká habaďůra. Onoho efektu s odrážejícím se nebem na dlažbe pokryté vodou je totiž dosaženo s použitím zrcadla.

 

2) Navagio, Zakynthos

Láká tě navštívit řecký ostrov Zakynthos? Zejména proto, že chceš strávit klidnou romantickou chvíli na Navagio Beach, která je považována za nejkrásnější pláž celého ostrova a možná i Evropy? Bohužel, jedná se o další turistickou atrakci, která na fotkách klame. Pláž ztroskotání, jak se jí v češtině přezdívá, je neustále obsypána turisty, a to i přesto, že sem dojedeš jedině lodí.

 

3) Trolltunga, Norsko

Oblíbené místo Trolltunga v Norsku už obletělo celý Instagram. Majestátní výběžek, který se vypíná nad hlubokým srázem, láká dobrodruhy k pořízení panoramatické fotky. Cesta k trolímu jazyku, jak mu místní i turisté říkají, není pro všechny, protože trasa má přes 20 kilometrů a vyžaduje pevnou obuv a kvalitní oblečení. Ale ani to neodrazuje turisty od toho, aby se k místu vydali ve velkých počtech. Výsledek? Na fotku si musíš většinou vystát pořádnou frontu.

 

 

4) Machu Picchu, Peru

Machu Picchu leží v peruánských horách a obklopené nádhernou panenskou přírodou působí jako oáza klidu. Alespoň takovou o něm má většina z nás představu. Protože ročně se chodilo na ruiny inckého města dívat až půl milionů turistů, nyní je jejich vstup omezen místními úřady. Dopředu si tedy musíš rezervovat lístky a k městu se dostaneš v menší skupince s průvodcem. Machu Picchu a hora Huayna Picchu, která nesmí na fotografii chybět, jsou nádherné a skrývají v sobě kouzlo dávných dějin, příval turistů ale toto místo přetvořil v zábavní park.

 

5) Petra, Jordánsko

Jedním ze sedmi novodobých divů světa je skalní město Petra ležící v Jordánsku. Jedná se o hlavní turistickou atrakci celé země. Nejznámější část Petry, kterou všichni známe díky Instagramu, je Al-Khazneh (Pokladnice). Starověká Petra je opravdu tak majestátní a krásná, jak ji známe z fotek. Jenomže právě její unikátnost z ní dělá velmi frekventované místo. Už od rána se obrovské parkoviště plní auty, autobusy a pokladny praskají ve švech. Davy turistů, kteří nedodržují doporučení průvodců a chovají se bezohledně a hlasitě, jsou všude.

 

Tímto článkem ti samozřejmě nechceme znechutit cestování, ale jen poukázat na to, že známá místa nemusí být vždy taková, jak jsou prezentována na Instagramu. V mnoha případech je bohužel realita naprosto odlišná od našich očekávání a pokud si na takových místech chceš užít idylickou chvíli o samotě, může tě čekat nepříjemné překvapení. Na fotku bez lidí si musíš pořádně přivstat a potřebuješ také slušnou dávku štěstí. Proto si každé místo, které se chystáš navštívit, dopředu pořádně nastuduj. A pokud ti tenhle výčet nestačil, mrkni i na další edici známých míst.