logo-white

5 insta míst, která v reálu vypadají úplně jinak než na fotkách | 2. část

Ne každé místo, které tě oslní na vymazlené cestovatelské instagramové fotce, je ve skutečnosti tak ideální, jak se zdá. O tom jsme se přesvědčili už v první edici matoucích insta míst. Jeden článek ale nepokryl zdaleka vše a tak tu máme dalších 5 destinací, od kterých raději nemít vysoká očekávání.

 

1) Nusa Penida, Bali: Virální ostrov plný lidí a odpadků

O tom, že Bali se změnilo v ostrov turistů, snad ani není potřeba psát. Zmíníme ale masivní turismus a jeho dopad na pohádkový ostrov Nusa Penida, který leží nedaleko Bali. Angel’s Billabong je místo, kam se podle legendy chodili koupat andělé. Kdyby se ovšem objevili v současnosti, nejspíš by si na této pláži nesmočili ani prst. Proč? V jejím okolí, stejně jako po celém ostrově, jsou rozesety odpadky. Na výhled u slavné Kelingking beach se zase v sezoně stojí fronty, takže na fotku vlevo musíš mít pořádný kus štěstí, nebo si hodně dlouho počkat.

 

2) Blue lagoon, Island: Drahá komerce má daleko od romanttiky v přírodě

Blue Lagoon na Islandu láká k relaxaci v blankytně modré vodě, která dosahuje příjemné teploty 39 °C. Tento ráj na zemi byl vybudován na lávovém poli a má prokazatelné léčebné účinky. Za návštěvu se ale musí zaplatit, konkrétně minimálně 65 dolarů. Záleží na balíčku, který si vybereš. Zatímco vstupné by bylo ještě pochopitelné, to, co nám Instagram neukazuje, je druhá část výhledu. Všichni totiž sdílí fotky, ze kterých máme pocit, že Modrá laguna se nachází uprostřed ničeho. Bohužel, realita je jiná. Jezírka sousedí s budovami, ve kterých se nachází zázemí areálu. Nedaleko je také elektrárna. Další jistotou je, že při návštěvě potkáš davy dalších lidí. Blue Lagoon je tedy jen dalším místem, které není tak idylické, jak se na první pohled zdá.

 

3) Railay Beach, Krabi, Thajsko: Nejkrásnější thajská pláž?

Thajská provincie Krabi láká k návštěvě díky svým pohádkovým plážím, které brázdil i Leonardo DiCaprio ve filmu Pláž. Pravděpodobně nejznámější pláží v této oblasti je Railay Beach. Rozhodně zde nečekej kllid, ticho a křišťálově průzračnou vodu. Turismus se totiž v této oblasti rozrostl natolik, že je pláž často i na několik měsíců zavřená, aby se místní příroda stihla zregenerovat.

 

4) Velká čínská zeď, Čína: Fotku bez lidí neuděláš

Velká čínská zeď dosahuje délky neuvěřitelných 21 000 km, což z ní činí nejdelší stavbu na světě. Proto není divu, že společně s Machu Picchu a Petrou patří k novodobým sedmi divům světa. Pokud čekáš, že se budeš moci při návštěvě nerušeně procházet po zdi a nasávat okolní atmosféru plnými doušky, jsi na omylu. Právě to, že je Velká čínská zeď tak unikátní stavbou, z ní činí velmi populární turistikou atrakci. Samotu zde téměř nemáš šanci zažít.

 

5) Fudži, Japonsko: Nejoblíbenější atrakci Japonska možná ani neuvidíš

Rozkvetlé sakury a dokonale symetrická hora mírně pokryta sněhovou pokrývkou. Tak známe japonskou horu Fudži z fotek všichni. Ve skutečnosti je ale hora často schovaná v mracích a je obtížné pořídit takto dokonalou fotografii. Další věcí je to, že období rozkvětu sakur je krátké, většinou přichází v dubnu a trvá pouze do května. Aby toho nebylo málo, ani výstup na horu není snadný. Nejvhodnější dobou pro tuhle tůru je léto, takže během pouhých dvou měsíců horu Fudži navštíví tolik lidí, že se zde s ostatními mačkáš jako v hlavní sezoně na Sněžce.

 

Článkem rozhodně nikoho neodrazujeme od návštěvy těchto míst. Mnohá z nich jsou opravdu krásná. Pokud si je ale chcete užít na maximum a vyhnout se zklamání, doporučujeme zjistit si před výletem co nejvíce informací.