logo-white

Jak se zabalit do příručního zavazadla, aby nic důležitého nezůstalo doma?

Chystáš se na cesty a v ceně letenky máš pouze příruční zavazadlo? Poradíme, jak se do něj sbalit tak, aby ti na výletě nic nechybělo. Cestování nalehkomůže být pěkně jednoduché a rozhodně si ho zamiluješ. Je totiž mnohem pohodlnější, než neustálé vláčení třicetikilového kufru na kolečkách.

 

Pozor na maximální rozměry a váhu zavazadla

Na úvod bychom měli určitě zmínit běžné rozměry příručního zavazadla a jeho maximální povolenou hmotnost u leteckých společností. Nejčastěji se setkáš s rozměry 42 x 32 x 25 cm a 55 x 40 x 20 cm. Před balením vždy raději zkontroluj podmínky aerolinky, se kterou cestuješ. Zejména nízkonákladovky jsou v tomto směru přísné. Kromě rozměrů dej pozori i na maximální povolenou váhu zavazadla, která je nejčastěji 10 kg.

 

Kolik tekutin a v jakém balení si s sebou můžeš vzít na palubu?

Další důležitou věcí, kterou musíš vědět, je povolená přítomnost tekutin v příručním zavazadle. Dohromady s sebou můžeš mít až 1 litr tekutin, ovšem rozdělený do deseti balení po 100 ml. Vše musíš mít zabalené v průhledném uzavíratelném sáčku a ideálně navrchu v zavazadle, protože budeš sáček vyndávat na pás při letištní kontrole.

 

Nauč se cestovat nalehko, ušetříš si spoustu starostí

Pokud bude tvoje příruční zavazadlo splňovat požadované rozměry i hmotnost, stačí už jen jediné: sbalit do něj vše, co budeš na svých cestách potřebovat. Každý má jinou představu o tom, bez jakých věcí se na dovolené neobejde, proto nejde vytvořit nějaký univerzální seznam. Při balení se ale pečlivě rozmysli, jaké věci opravdu potřebuješ vozit a co lze snadno sehnat až na místě. Například ručník zabere spoustu místa, přittom ho většinou seženeš v každém ubytování. Plánuješ si z výletu odvézt nějaký suvenýr? I na to musíš myslet dopředu a vytvořit pro něj v zavazadle prostor. Dávej také pozor, ať  si nezkomplikuješ letištní kontrrolu ttím, že si sbalíš něco nepovoleného. Seznam zakázaných předmětů, které na palubě nemají co dělat, najdeš na stránkách Letiště Václava Havla.

 

Vrstvení je cestou k úspěchu

Prvním krokem k úspěšnému sbalení do příručního zavazadla je minimalistický přístup. Nepotřebuješ si s sebou sbalit obsah celé své skříně. Díky metodě vrstvení ti bohatě postačí několik základních kousků oblečení, které se mezi sebou dají snadno kombinovat a můžeš je na sebe vrstvit. Některé části oblečení si můžeš vzít i na sebe do letadla a v letadle si je jednoduše svléknout.

 

Jak na nic nezapomenout? Spolehni se na appky

K modernímu cestování mobilní aplikace rozhodně patří. O tom se můžeš přesvědčit v našem dalším článku. Víš ale, že existují appky, které ti usnadní balení? Vyzkoušej některou z následujících:

  • PackPoint
  • OneBag
  • PackTeo
  • Packr

 

Praktické tipy a triky pro snadné balení do příručního zavazadla

Aby ti šlo balení všech věcí do příručního zavazadla snadno, můžeš využít následující triky:

  • Oblečení roluj do ruliček. Klidně si sroluj dohromady celý outfit.
  • Důležité věci měj úplně nahoře.
  • Přibal prázdnou lahev, do které si po letištní kontrole napusť vodu na toaletách.
  • Ponožky vždy nacpi do bot, ušetříš tím místo.
  • Pořiď si lehké cestovní ručníky. Jsou rychleschnoucí a zaberou minimum místa.
  • Nejobjemnější oblečení si vezmi na sebe.

 

Do příručního zavazadla se pohodlně sbalíš na týdenní i delší pobyt. Nechceš-li na nic zapomenout, stáhni si praktické aplikace, které ti usnadní balení, a vždy s sebou voz jen to, co opravdu potřebuješ. Čím častěji budeš cestovat, tím se pro tebe balení stane jednodušším.