logo-white

Proč se stát Au pair v Anglii?

Chceš si ještě malinko oddálit ten skutečný dospělý život? Nástup do práce, hypotéku a všechny ty další dospělácké věci? Dnešní doba nám dává tolik možností, jak poznávat svět a učit se cizí jazyky, že je to až neuvěřitelné. Je proto skvělé toho využít, dokud je člověk mladý. Tak proč nezkusit zrovna Au pair?

 

Proč Au pair?

Známe to. Člověk se ještě pořádně neusadil, nemá rodinu, ani kariéru. Chce poznávat jinou kulturu, naučit se jazyky, ale nemá moc velký počáteční kapitál. Oproti tomu mu často nechybí strach opustit svou komfortní zónu. Tak co s tím? Co kdybychom ti řekli, že pro tebe máme řešení? Pokud ti nevadí děti, je skoro nejlepší možností vyjet do Anglie jako Au Pair. Na začátek nemusíš mít velké finanční prostředky, protože se o tebe hned od samotného příjezdu stará hostitelská rodina. Díky tomu zároveň poznáš skutečný život v cizí zemi, a protože budeš v denním kontaktu s rodilými mluvčími, půjde tvoje úroveň angličtiny strmě vzhůru. Možná tě teď mimochodem napadla otázka, co se stane, pokud si se svojí novou rodinou nesedneš. Díky tomu, že si rodinu pečlivě vybíráš už předem a vyměníte si spoustu hovorů a mailů, většinou se to nestává. Pokud by k tomu ale přeci jen došlo, bude ti zajištěna jiná rodina. Celý proces může působit složitě, takže pokud z toho všeho máš obavy a nevíš jak na to, můžeš využít pomoci lidí, kteří s tím mají zkušenost.

 

 

Proč  právě v Anglii?

 

Angličtina

Anglie je kolébkou nejuniverzálnějšího jazyka na světě a proto ji tu budeš procvičovat každý den s lidmi, kteří ji ovládají perfektně. Jakmile se něco nového naučíš (slovíčko, slovní spojení atd.), okamžitým používáním se ti to vštípí do hlavy tak, že brzy překvapíš sám/a sebe, jak pěkně rozumíš a mluvíš.

 

Anglický život

Také jsi si sám/a pro sebe při sledování nějakého britského filmu říkal/a, jaké to asi je žít tímto životem? Anglie má nezapomenutelnou atmosféru a život v téhle zemi ti určitě přiroste k srdci. Britové jsou navíc podle našich zkušeností velmi milí lidé. A protože je Au Pair součástí rodiny, život v Anglii pozná úplně jinak, než jako turista, nebo dokonce jako běžný pracující cizinec v Anglii. Poznáš spoustu rodilých angličanů od členů rodiny po jejich přátele,  poznáš místní zvyky nebo ochutnáš místní kuchyni. Věříme, že lépe si už anglický život ani vyzkoušet nemůžeš.

 

Cestování po Anglii

Už se ti někdy stalo, že jsti na dovolené v zahraničí nestihl/a navštívit vše, co sis naplánoval/a? Jako Au Pair máš možnost opravdu důkladně procestovat Anglii, protože v ní jednoduše bydlíš. Narozdíl třeba od USA, kam se také často jezdí na Au pair pobyty, má Velká Británie mnohem menší území, takže během několika měsíců stihneš procestovat to nejzajímavější, co tahle země nabízí. Nemusíš se navíc starat o zázemí ani o peníze, a proto svůj volný čas využiješ na maximum. A že těch volných dnů za několik měsíců bude!

 

Snadné seznamování

V Anglii je spoustu možností, jak se seznámit s novými lidmi. Možná je to i jednodušší, protože takových, jako jste vy (nových a bez známých či kamarádů), je tu opravdu hodně. Prostředí Anglie (a Londýna obvzlášť) je velmi multikulturní. Pokud v době volna nebudeš sedět doma, můžeš si udělat kamarády prakticky z celého světa. A to se může v budoucnu hodit, ne?

 

V poslední řadě musíme zmínit i to, jak velkou ti to dá zkušenost. Možná to zní jako klišé, ale pobyt v zahraničí je opravdu velkou životní školou. Možná větší, než si teď myslíš. Schválně najdi ve svém okolí někoho, kdo v zahraničí alespoň chvíli žil, a zeptej se ho, jestli mu to něco dalo. Snad nikdy se ti nestane, že by odpověd zněla nějak podobně: „Nedalo mi to vůbec nic. “

 

Zkušenosti ze života v zahraničí jsou k nezaplacení. Pokud se rozhodneš tuhle životní cestu vyzkoušet, rádi ti s ní pomůžeme. Jak naše pomoc vypadá, zjistíš zde.