logo-white

10 tipů jak být úspěšnou a šťastnou Au pair

1) Vyber si rodinu co nejpečlivěji. Mysli na to, že s ní budeš trávit minimálně několik měsíců. Ber v potaz, o jak staré děti se chceš starat, jestli ti bude vyhovovat lokalita, kde rodina bydlí, a také, aby sis rozuměla s rodiči. Při seznamování na dálku buď co nejupřímnější a nejotevřenější. Nevzbuzuj očekávání, která nemůžeš naplnit.

 

2) Chceš na rodinu udělat dobrý dojem hned po příjezdu? Kup jim nějaký malý dárek. Rozhodně se nejedná o nutnost, jde ale o milý zvyk, že Au pair své nové rodině přiveze něco ze své rodné země. Dárky pro děti nejdřív prokonzultuj s rodiči, ne každá rodina musí mít pozitivní vztah např. ke sladkostem.

 

3) Projev respekt k tomu, jaká rodina je, jak funguje a jak vychovává děti. Nevychovávej děti podle svého. Nech si to až pro ty své, a to i pokud by ti výchova dětí v dané rodině přišla zvláštní. Jestli ti rodina a její výchova nesedne, je lepší rodinu vyměnit.

 

4) Chovej se k dětem s láskou. Hezky se o ně starej a chystej jim zajímavý program. Pokud něco ohledně výchovy dítěte nevíš, raději si to předem zjisti, nebo se zeptej.

 

5) Nenechávej po sobě nepořádek. Jako čistotná au pair zanecháš mnohem lepší dojem.

 

6) Komunikuj s rodinou co nejvíce. To je opravdu důležité. Nerozumíš něčemu? Máš nějaký problém? Promluv si o tom s rodinou. A to ikdyž máš zpočátku strach a nejsi si jistá svou angličtinou. Nikdo se ti za nedostatky smát nebude.

 

7) Snaž se nebrat Au pair jen jako pracovní povinnost, ale navaž s rodinou přátelské vztahy. Atmosféra v domě pak bude mnohem příjemnější a rodina bude vůči tobě vstřícnější.

 

8) Udělej tu a tam něco nad rámec svých povinností. Drobný úklid, nebo připravené jídlo rodinu potěší, a jde o další způsob, jak budovat lepší vztahy.

 

9) Je dobré být flexibilní a vstřícná, ovšem nepodřizuj se rodině za každou cenu ve věcech, které ti přijdou za hranou. Máš pocit, že jsi zneužívána nebo vykořisťována? Okamžitě to řeš s nimi, nebo s agenturou, která ti pobyt zajistila.

 

10) Využij volný čas naplno. Budeš pak v době práce mnohem spokojenější. Během volna neseď doma, ale hledej si kamarády, cestuj, nebo choď do školy. Dnešní doba internetu ti dává takové možnosti, že se není na co vymlouvat. Jasně, není nad proválený den v posteli se seriály. Pokud chceš ale svůj pobyt využít na maximum, nedělej z toho pravidelné trávení volného času.

 

Pokud se rozhodneš stát se Au pair, rádi ti s tím pomůžeme. Jak naše pomoc vypadá, zjistíš zde.