logo-white

Jak na levné letenky? Létej za hubičku i do těch nejexotičtějších destinací!

Nákup letenek může být hotová věda. Pokud chceš ušetřit, je nutné dodržovat při jejich vyhledávání několik základních pravidel. Víš, v jaké dny jsou letenky nejlevnější? S jakým předstihem nakupovat, nebo co je to shoulder season? Odpovědi na tyto a další otázky na tebe čekají v článku.

 

Měj přehled o běžných cenách letenek

Začněme postupně: máš přehled o tom, kolik stojí průměrně letenky do tvých vysněných destinací? Nejlepší možností jak být neustále v obraze, je udělat si analýzu a prozkoumat ceny letenek do míst, která máš na svém bucket listu. A to klidně v době, kdy se nikam nechystáš. Díky tomu zjistíš, kolik letenky běžně stojí a výhodnou nabídku pozděěji poznáš ihned, jak ji spatříš.

 

Čím dál od domova míříš, tím dřív nakupuj

Kdy je nejlepší doba začít vyhledávat letenky? Co se nákupu letenek týče, drž se pravidla: čím dál se cílová destinace nachází, tím dříve nakupuj letenky. Při cestách do Ameriky a Asie se určitě vyplatí letenku pořídit i tři měsíce před plánovaným odletem. Pro výlety po Evropě se dají naopak letenky řešit klidně měsíc předem.

 

Kdy vyrazit na cestu?

Ceny letenek se v průběhu roku mění. Na jejich cenu mají vliv svátky (Vánoce, Velikonoce a další), ale také víkendy a letní prázdniny. Chceš- li co nejvíce ušetřit, vyraz mimo hlavní sezónu. Ideálně ve středu. Proč? Ceny letenek se zvyšují směrem k víkendu. Maxima dosahují od pátku do pondělí. Zbylé tři všední dny jsou letenky levnější.

 

Seznam se s pojmem shoulder season

Tento anglický výraz označuje mezidobí mezi hlavní a mimo-hlavní sezónou. V praxi se tedy jedná o jarní a podzimní měsíce, ve kterých jdou ceny letenek dolů. V období shoulder season je levnější také ubytování. Ovšem pozor, v jednotlivých lokalitách se tyto měsíce mírně liší. Například oblíbené řecké ostrovy Mykonos a Santorini se vyplatí navštívit od dubna do první poloviny června, a od září do října. Zatímco sezóna shoulder season v New Yorku nastává od dubna do května a od září do října.

 

Vyhledávej levné letenky na specializovaných webech

Práci s vyhledáváním nejvýhodnějších letenek ti usnadní také návštěva těch správných webů. Kromě vyhledávání tam často narazíš i na zajímavé akce. Tady máš seznam stránek, které rádi využíváme i my.

 

Doufáme, že ti naše tipy usnadní vyhledávání nejvýhodnějších letenek. Dalo by se říci, že pokud chceš na létání co nejvíce ušetřit, platí jednoduché pravidlo: čím flexibilnější jsi, tím více můžeš na letenkách ušetřit.