logo-white

8 důvodů, proč vyjet pracovat do zahraničí

Láká tě cestování po světě, ale nejsi zrovna v balíku? Co takhle zkusit v zahraničí pracovat? Tím pádem poznáš cizí kulturu pěkně zblízka a zároveň si na život v jiné zemi snadno vyděláš. Jaké jsou další výhody práce v zahraničí zjistíš v našem článku.

 

1. Naučíš se jazyk

Čím jiným začít než tím, že se při delším pobytu v zahraničí naučíš lépe ovládat cizí jazyk? Ať už bude povaha tvé práce jakákoliv, přijdeš každý den do kontaktu s místními. Časem se rozmluvíš natolik, že si v klidu popovídáš na jakékoliv téma a snadno v nové zemi cokoliv vyřídíš. Výhoda? Budeš v daném jazyce přemýšlet a stane se pro tebe druhou mateřštinou.

 

2. Vyděláš si slušný balík

Když vycestujeme z Česka kamkoliv směrem na západ, je tam pro nás poměrně draho. Tomu ale odpovídají i vyšší mzdy. Pro tebe to tedy znamená jediné: možnost vydělat si slušné peníze. Pokud se pak vrátiš domů, budeš si moct pořídit věci, o kterých už dlouho sníš. Nemá cenu si nic nalhávat, někdy je vidina příjemného výdělku tím hlavním důvodem, proč se za hranice vydat.

 

3. Získáš nové zkušenosti

Při práci v zahraničí nasbíráš celou řadu zkušeností. Dozvíš se, jak fungují zahraniční společnosti. Ale také odpozoruješ pracovní návyky ostatních. Třeba tě budou některé z nich inspirovat ve tvém budoucím pracovním životě.

 

4. Potkáš nové lidi

Mezi výhody cestování patří to, že se setkáš s novými lidmi. Z některých se mohou klidně stát tvoji nejlepší přátelé, zatímco jiné už nikdy neuvidíš. Přesně o tom život je. Na rozdíl od společné dovolené s partnerem, kdy máte oči jen jeden pro druhého, tě práce v zahraničí nutí poznávat nové tváře.

 

5. Osamostatníš se

Jak jinak si dokázat, že jsi dospělý a samostatný jedinec? Při pobytu v zahraničí, kde budeš moci spoléhat jen na sebe, se naučíš fungovat mnohem samostatněji než v pohodlí českého domova. Ano, vydat se na vlastní pěst do cizí země je rozhodně výzva. Cestou tě potká spousta nových úkolů. Se všemi si ale budeš muset nějak poradit a vyřešit je. V dané situaci totiž nebude po ruce nikdo, kdo by ti pomohl. Neboj se, zvládneš to! Jen si představ ten pocit zadostiučinění.

 

6. Změníš své myšlení

Často si ani neuvědomujeme, jaký má na nás vliv místo, kde dlouhodobě žijeme. Díky delšímu pobytu v zahraničí, kde navíc budeš v kontaktu s místními lidmi, zjistíš, jak se od sebe jednotlivé kultury liší. To, co je pro Čechy samozřejmostí, může být v zahraničí považováno za odchylku, a naopak. Zkrátka a dobře, práce v zahraničí ti změní pohled na svět. Díky tomu se již nikdy nebudeš dívat na věci stejně.

 

7. V cizí zemi jako doma

Jako turista nikdy nepoznáš jinou zemi tak dobře, jako když v ní žiješ a pracuješ. Najdeš si svá oblíbená místa, zvyky, pokrmy, zkrátka se po nějaké době staneš součástí místního každodenního života. Až za tebou přijedou na návštěvu přátelé, nebo rodina, budeš se cítit jako zkušený průvodce.

 

8. Skvělá položka do CV

Samozřejmě musíme zmínit i to, že pracovní zkušenost ze zahraničí je skvělou položkou do tvého životopisu. Nezáleží na tom, kde budeš pracovat. Samotný fakt, že se vydáš za hranice rodné země a vycestuješ za prací, svědčí o tom, že se nebojíš výzev. To ti zajistí skvělé pracovní příležitosti po návratu.

 

Pracovní pobyt v zahraničí může tvůj život změnit k lepšímu. Naučíš se jazyk, získáš nové přátele, nasbíráš zkušenosti, vyděláš si slušné peníze a staneš se samostatnějším člověkem. Napadají tě ještě další důvody, proč se za prací do zahraničí vydat? Tak neváhej, sbal si kufry a vydej se do světa! A pokud s tím potřebuješ pomoct, mrkni na naši nabídku.