logo-white

Kitesurfing v Baltu

Týden na kitesurfu s instruktorem a ubytováním. Sportovní dovolená plná zábavy.

Pojeď s námi létat na vlnách

Nabízíme ti možnost strávit aktivní dovolenou s kitem u polského poloostrova Hel. Sbal kamarády, nebo vyraž na vlastní pěst a poznej nové lidi. U nás mají místo začátečníci i pokročilí.  Kitesurfing je nejrychleji se rozvíjející sport a pokud k němu přičichneš poprvé, určitě si ho zamiluješ. Jestli na prkně poháněném větrem už jezdit umíš, alespoň se zdokonalíš a najdeš si stejně zapálené přátele.  Pokud tě nebaví monotónní zájezdy s cestovkou, stane se pro tebe dovolená na kitu dobrodružným zážitkem, na který nezapomeneš. 

Termín: 14.9.-18.9. 2022
Maximální kapacita: 8 lidí
Volná místa: 6 míst

Kde budeme jezdit?

Poloostrov Hel, Polsko

Na Hel jezdíme už několik let a proto víme, že je pro české kitery jako stvořený. Jednak jde o nejbližší moře, kam se z Prahy dostaneme během několika hodin, a navíc nabízí krásné písečné pláže, které jsou pro přípravu kitu úplně ideální. Mělké vody jsou zase skvělé pro začátečníky na bezpečné učení. Aby toho nebylo málo, má místo díky unikátní poloze i dobré povětrnoství podmínky a také tu není úplně draho. Přestože se jedná o chladnější vody, než např. ve Španělsku, i v Polsku se dá koupat zhruba až do konce září.

Cesta a program

Pokud máš vlastní auto, doporučujeme se dopravit po své ose. Pro ty, co takovou možnost nemají, vyráží z Brna společný odvoz do ubytování v polském Helu. Budeme vyjíždět brzy ráno, abychom hned první den odpoledne mohli skočit na prkno. Každý den věnujeme několik hodin sportu a poté můžeme trávit čas dle domluvy společně, nebo si uděláš svůj program. Možností mimosportovního času je spousta. Třeba grilování, hraní různých her, trávení času na pláži, poznávání okolí, či návštěva restaurací a barů. Po skončení pobytu se zase do Prahy vrátíme, tentokrát až večer. Tvůj čas na kitu není omezený, s instruktorem máš ale garantované 3 hodiny denně a zbytek je na domluvě. 

Ubytování

Bydlet budeme ve velkém domě kousek od moře.  Pokoje si každý vybere na místě. Dům obsahuje dvou až čtyřlůžkové místnosti. Dále disponuje dvěma koupelnami, společnou kuchyní a terasou. Ložní prádlo dostaneš na místě. V dochozí vzdálenosti jsou obchody s potravinami, ale i restaurace a bary. 

Vybavení

Veškeré vybavení potřebné ke kitesurfingu ti půjčíme. Začátečníkům doporučujeme nosit přilbu. U pokročilých necháme na jejich úsudku, jaké vybavení použijí., klidně i své vlastní.

Co zážitek obsahuje?

Doprava volitelná
Půjčení vybavení
Ubytování
Instruktor

× Strava není součástí ceny

10 500 Kč / osoba

Průvodce zážitkem

Dorota, 31 let

Sympatická brunetka a talentovaná sportovkyně z Orlických hor, která se věnuje kitesurfingu a snowkitingu v disciplinach freestyle, wave a freeride. Už od malička je hodně sportovně aktivní. Přes gymnastiku, plavání, atletiku a snowboarding přešla ke kiteboardingu, kde začala závodit a hodně cestovat. Momentálně vyučuje kiteboarding, cestuje po celém světě, užívá si sluníčka a větru. Věnuje se i designu kiteboardů..

Pro koho je zážitek vhodný?

Vyrazit můžeš ve skupině i v páru, či jako jednotlivec.  Základem je láska k moři a hodí se ti i plavecké dovednosti. Tento sport přitahuje hlavně pozitivně naladěné lidi s duší dobrodruha a takové tu nejspíš i potkáš. 

Plavbu doporučujeme nejen pro:

Co od dovolené na kitu očekávat

Kitesurfing je adrenalinový sport, který spočívá ve sjíždění vodní hladiny za pomoci tažného draka a větru. Ke kiteboardu máš zafixované nohy, třeba jako na snowboardu a narozdíl od klasického surfu nemusíš čekat na vlny, ale svezeš se kdekoliv, kde fouká. Při tomhle sportu zažiješ nulovou  gravitaci  a zkušenější pak jezdí kde se jim zlíbí.  Existuji dalsi formy kitingu jako třeba snowkiting, landkiting nebo buggykiting.

Během našeho kempu zažiješ hodně sportu, adrenalinu, dobrodružství, pocitu svobody, ale také zábavu s partou podobně naladěných lidí. Kitessurfing ti přinese vzrušení z rychlosti s jakou budeš brázdit moře, nebo si vyzkoušíš, jaké je to létat, když chytneš ten správný poryv větru.  Pokud si na kiteboard stoupneš poprvé, po pěti dnech lekcí pod naším dohledem dokážeš příště vyrazit už na vlastní pěst.   

Láká tě s námi vyrazit na akční dovolenou na kitu? Nezávazně nás kontaktuj.