logo-white

Pracuj v Německu

Už brzy se můžeš u anglické snídaně chystat na cestu do práce v centru Londýna.

Nezávazná poptávka

Nezávazně nás kontaktuj a popiš, co tě zajímá. Ozveme se a připravíme ti nabídku práce v Anglii přímo na míru.
Odesláním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.

Časté otázky & odpovědi

Když Velká Británie vystoupila z EU, změnil se i proces, kterým musíš projít, abys mohl/a pracovat v Anglii. Aktuální informace k tomu, co všechno je potřeba před odjezdem splnit a vyřídit, najdeš vždy na stránce Velvyslanectví České republiky v Londýně. Pokud využiješ naší pomoci, celý proces ti rádi usnadníme.

Minimální délka pobytu jsou dva měsíce, protože zaměstnavateli se nevyplatí zaučovat nové kandidáty na kratší dobu. Jak dlouho pak v Anglii zůstaneš už je na tobě. Mohou to být klidně roky.

Pokud jedeš za prací, pojištění za tebe platí zaměstnavatel a možné zdravotní výlohy tak máš hrazené. V jiných případech doporučujeme vyřídit si pojištění u některé z českých pojišťoven, či u banky. Většina bank dnes k platebním kartám nabízí cestovní pojištění “za pár kaček”.

Podle toho, jaký si vybereš pokoj, musíš spočítat, kolik tě bude stát první nájem. Dále ber v potaz dopravu po městě a stravu. Pokud si budeš vařit, nakoupíš snadno potraviny za podobné ceny jako v Česku. Kolik utratíš za volný čas, to už je na tobě.

Čím dříve začneš vše řešit, tím větší šanci máš na lepší ubytování i práci. Nejrušnější období je léto. Dobré pozice i pokoje rychle mizí. Doporučujeme proto jednat už několik měsíců před cestou do Anglie. Nejpozději však 3 týdny před odjezdem. To je minimální doba, kterou potřebujeme na to, abychom ti vše vyřídili.

Potřebuješ s něčím poradit?

Telefony zvedáme od pondělí do pátku 10:00-17:00.